PRIVATAKUSTIK
Der er ofte dårlig akustik i husets hjerte, køkken/alrum. Få ro under middagen med den rigtige akustikløsning
I mange moderne hjem er der dårlig akustik. Væggene er bare, indretningen er minimalistisk, der er højt til loftet og gulvene er hårde – og så skal der være plads til både lektielæsning, madlavning og TV i samme rum, hvilket er de perfekte forudsætninger for støj. Men der er heldigvis mange løsningsmuligheder, og helt sikkert også én, der passer jeres ønsker til design og økonomi.
Vi kommer gratis ud og giver dig et uforpligtende tilbud på dit støjproblem, og vores professionelle akustikmontører udfører gerne montagen, så du er sikret kvalitet fra start til slut. Den bedst mulige måde at lave støjdæmpning i private hjem er ved at lave akustiklofter.
MÆNGDE OG EFFEKT - FOR AT FÅ GOD AKUSTIK
Som udgangspunkt skal der opsættes akustisk materiale svarende til mindst 25-35 % af rummets gulvareal for at opnå god akustik i hjemmet. Hvis lokalet er opbygget af meget hårde materialer eller hvis der er mere end 3 meter til loftet, vil beregningen være anderledes. Dårlig akustik løses bedst med akustikloft i private hjem. Men du kan også nå langt med akustik på væggene. For at sikre dig det bedst mulige resultat, st¨år vi for alt fra beregning til færdig montage.
FÅ ET GRATIS OG UFORPLIGTENDE TILBUD PÅ AT LØSE JERES STØJPROBLEM


