top of page

AKUSTIK HOS STORT KONTORHUS I ROSKILDE

I store flotte lokaler i Roskilde, ligger et kontorhus, der har fået den helt store make-over. Både visuelt, men også lydmæssigt.

 

Vi er meget stolte af, at være med til dette flotte projekt, hvor der er implementeret forskellige akustikprodukter for at skabe god lyd for medarbejderne. 

Store paneler med ALPHA TYST er klistret på endevægge, Echojazz Bordskærme er sat på diverse borde og smukke akustikbilleder, Alpha Spectaline med trærammer og flotte motiver er opsat på de forskellige etager og i møderum.

SE FLERE SAGER MED MOTIVER

naturterapi-og-akustik-akustikloesning-akustikbilleder-akustikpaneler-5.jpg

SE ANDRE LØSNINGER TIL KONTOR

Alpha-tyst-paa-beton-god-lyd-i-moedelokalet-b.jpg

Anmeldelse:

 

" Det er en kæmpe forbedring I vores hjem! Vi er så glade for det  tusind tak for en helt perfekt process. 

 

Jeg skrev følgende anmeldelse: "Vi havde en utrolig god oplevelse med Alpha Akustik. Et super godt og trygt forløb, hvor Patricia med sin store viden om private hjem gav os den helt rigtige vejledning, så vi kom super godt i mål. Montør Henrik og Tømre Mathias har lavet et super flot arbejde og vi er så glade for resultatet. En kæmpe anbefaling" og gav jer fem ud af fem stjerner. 

 

Vi vil anbefale jer til alle vores venner og familie "

ALPHA AKUSTIK ApS

Vi dækker hele Danmark kontakt  os for et gratis tilbud.


Hovedkontor +45 70 26 14 12
Herning: +45 61 70 70 26
Horsens: +45 29 91 70 26

post@alpha-akustik.dk  -  (skriv gerne dit tlf. i mailen) 

Hovedkontor: Rabalderstræde 7, 1.th, 4000 Roskilde

  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Pinterest

ÅBNINGSTIDER:

 

Mandag - torsdag 8.00 - 16.00

Fredag 8.00 -15.30

Bankoplysninger:​ Spar Nord, reg.: 9309, Kontonr.: 2090477296/ CVR: 27152961  

Digital sticker_smvgrønne kompetencer
se-vores-certificering-efter-forloeb-med-smv-grøn
bottom of page