Mød vores eksperter

Akustikekspert
Peter Møller - Sjælland

Peter startede Alpha Akustik i 1999 efter at have arbejdet med akustik og støj siden 1984. Peter er uddannet Bygningskonstruktør BTH.

peter@alpha-akustik.dk

+45 23 42 84 11

 

Akustikekspert
Ole Vestergaard - Sjælland

Ole, der kom til Alpha Akustik i 2007, er i dag partner i firmaet. Ole er uddannet civilingeniør og har tidligere arbejdet med bl.a. indretning af lyd- og TV-studier.

ole@alpha-akustik.dk

+45 29 89 41 98

 


Michael Hansen - Jylland Nord / Midt

Michael Hansen er, sammen med Jens Ole, konsulent i Jylland. Michael har oprindeligt arbejdet som tømrer, har mange års erfaring indenfor salg til byggebranchen og har desuden arbejdet med akustikprojekter siden 2006.

mh@alpha-akustik.dk

+45 91 56 44 08

 

Akustikekspert
Jens Ole Svane - Fyn, Jylland Syd / Midt

Jens Ole er vores ene stærke mand i Jylland. Jens Ole der er uddannet tømrer og ingeniør, har 16 års erfaring med akustikprojekter.

jos@alpha-akustik.dk

+45 29 91 70 26

 


Michael Fabrin Clausen - Sjælland

Michael Fabrin er konsulent på Sjælland. Michael har arbejdet i byggebranchen i 14 år, og er uddannet snedker og bygningsingeniør. Gennem de sidste 7 år har Michael primært arbejdet med isolering og akustik.

Michael@alpha-akustik.dk

+45 61 31 25 00

 


Thomas Fløcke - Sjælland

Thomas er også konsulent på Sjælland. Thomas har arbejdet professionelt med arbejdsmiljø siden 2001 og specifikt med støjdæmpning de seneste fem år. Thomas har desuden stor interesse for den gode Hi-Fi lyd.

Tf@alpha-akustik.dk

+45 30 25 00 36 

 


Thomas Hernández-Rosenmai

Thomas er vores produktudvikler og back office wizard. Thomas er uddannet produktionsteknolog og bachelor i produktudvikling og teknisk integration. 

Thomas@alpha-akustik.dk

+45 29 89 28 41

 


Michael Lee Hansen

Michael Lee er vores projektkoordinator. Han yder support til vores konsulenter og står for driften af vores webshop.  

Mlh@alpha-akustik.dk

+45 29 88 70 26

 

akustikbogholder
Eva Kehlet Djuraas

Eva er vores bogholder. Eva er uddannet på kontor og har arbejdet med økonomi og administration siden 2004. 

Bogholderi@alpha-akustik.dk

+45 30 48 70 26